Gdzie przechować ubrania, gdy nie mamy na nie miejsca?

Wiele osób ma tendencję do gromadzenia ubrań. Ich przechowywanie w szafach lub komodach bywa
Ubrania

Wiele osób ma tendencję do gromadzenia ubrań. Ich przechowywanie w szafach lub komodach bywa problematyczne, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. Gdzie trzymać nadmiar ubrań? Jak właściwie je zabezpieczyć?

Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają lepiej wykorzystać miejsce wewnątrz szaf i nie tylko. Spieszymy z pomocą i podpowiadamy, jak i gdzie przechowywać ubrania.

Jak przechowywać ubrania?

Ubrania można przechowywać na wiele różnych sposobów. Najwygodniejsze jest skorzystanie z szafy lub komody. Tego typu meble pojawiają się we wszystkich domach i mieszkaniach, jednak często jest ich zbyt mało w stosunku do liczby posiadanych ubrań.

W małych przestrzeniach warto postawić na meble w zabudowie produkowane na wymiar. Takie sprzęty pozwalają wypełnić przestrzeń, w której nie da się postawić gotowych elementów wyposażenia. W ten sposób można zabudować np. wnęki w przedpokoju.

Meble na wymiar zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań i akcesoriów, a jednocześnie nie powodują optycznego pomniejszenia pomieszczenia.

Przechowywanie ubrań w małym mieszkaniu jest łatwiejsze z wykorzystaniem szaf przesuwnych. Można je umieścić również w miejscach, w których drzwi mogłyby kolidować z innymi elementami wyposażenia wnętrza.

Szafy przesuwne pozwalają posegregować zarówno ubrania, jak i dodatki, obuwie czy pościel. Często są pokryte lustrami, dzięki czemu optycznie powiększają przestrzeń, a jednocześnie zapewniają sporo miejsca do przechowywania.

Sposoby na efektywniejsze przechowywanie ubrań

Istnieje także wiele ciekawych trików, które pozwalają lepiej wykorzystać miejsce wewnątrz szaf. To wszelkiego rodzaju organizery czy metody rolowania ubrań zamiast ich składania.

W przypadku szaf, w których znajdują się drążki, warto postawić na wieszaki wielofunkcyjne. Można na nich powiesić kilka elementów garderoby. Trzeba jedna pamiętać, że nie należy ich umieszczać w małych odstępach. Ścisk zaburza cyrkulację powietrza, przez co tkaniny mogą zyskiwać nieświeży zapach.

Jeśli borykasz się z niewielką ilością miejsca w szafie, dobrym rozwiązaniem może być regularne sprzątanie i segregowanie ubrań. Ponowne ułożenie i wyrównanie odzieży pomoże zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Jak przechowywać ubrania w piwnicy?

Wiele osób ma ubrania, z których nie korzysta na co dzień. Mogą to być zarówno zimowe kurtki, jak i wyjściowe kreacje czy ubrania założone tylko raz, które mają dużą wartość sentymentalną i nie chcemy się ich pozbyć.

Przechowywanie takiej odzieży w sypialnianej szafie jest problematyczne, zwłaszcza gdy w mieszkaniu brakuje miejsca na częściej użytkowane ubrania. W tej sytuacji wiele osób decyduje się na zagospodarowanie przestrzeni w piwnicy lub komórce lokatorskiej.

Aby ubrania nie uległy zniszczeniu pod wpływem wilgoci panującej w piwnicy, muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w plastikowych, zamykanych pojemnikach. Powinny one być na tyle szczelne, aby nie doprowadziły do gnicia tkanin i pojawienia się zapachu stęchlizny.

Jeśli Twoja piwnica jest miejscem suchym i dobrze wentylowanym, wystarczą worki lub pudła tekstylne. Takie opakowania zabezpieczają ubrania przed zakurzeniem, a jednocześnie zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jak przechowywać ubrania na strychu?

Jak przechowywać ubrania na strychu? Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku piwnicy. Wystarczy dobrze je zabezpieczyć przed działaniem wilgoci.

Warto pamiętać, że na strychu czy w komórkach lokatorskich czasem pojawiają się szkodniki, w tym mole. Jeśli ubrania mają być składowane przez dłuższy czas, warto zastosować szczelne pudełka, najlepiej wykonane z tworzyw sztucznych. Takie opakowania można układać jedno na drugim, dzięki czemu oszczędza się cenną przestrzeń na strychu.

Przechowywanie ubrań, gdy nie masz piwnicy lub strychu

Piwnica i strych są ogromnym odciążeniem dla właścicieli niewielkich mieszkań. Niestety w nowoczesnym budownictwie często ich brakuje.

Z tego powodu właściciele małych lokali mieszkalnych, w tym także kawalerek, decydują się na wynajem zewnętrznych przestrzeni. Nie muszą one znajdować się w tym samym miejscu co mieszkanie. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się magazyny typu self-storage.

Jak przechowywać ubrania w magazynie self-storage?

Przechowywanie ubrań w małym mieszkaniu bywa problematyczne, dlatego świetnym rozwiązaniem jest wynajem zewnętrznej skrytki w magazynie self-storage.

Użytkownicy mogą wybierać spośród pomieszczeń o różnym metrażu. To zarówno niewielkie skrytki przypominające większą szafę, jak i pokoje, które z powodzeniem mogą zastępować strych lub piwnicę.

W takich przestrzeniach zmieszczą się nie tylko aktualnie nieużywane ubrania, ale także wiele innych przedmiotów, między innymi meble, sprzęt elektroniczny czy sezonowe akcesoria, jak np. grille, parasole czy dekoracje balkonu. W skrytkach można przechowywać też przedmioty, które nie mieszczą się w mieszkaniu w trakcie remontu.

Magazyny skrytkowe pozwalają na bezpieczne przechowywanie nieużywanych przedmiotów poza mieszkaniem, bowiem są objęte monitoringiem. Klient ma dostęp do swoich rzeczy każdego dnia, bez względu na godzinę.

Dlaczego warto przechowywać ubrania w magazynie skrytkowym?

Osoby, które mają wiele ubrań, chętnie wynajmują zewnętrzne przestrzenie do przechowywania. Wszystko ze względu na ich liczne zalety. Do największych korzyści płynących z użytkowania skrytek można zaliczyć:

  • odpowiednie warunki – w magazynach skrytkowych panują temperatura i wilgotność, które nie zagrażają tkaninom. W takich miejscach można przechowywać ubrania bez konieczności ich szczelnego pakowania w plastikowe pudełka,
  • elastyczność – użytkownik może samodzielnie wyjmować przedmioty z magazynu bez względu na godzinę i dzień – także w święta. Firmy obsługujące magazyny self-storage umożliwiają także samodzielny dobór wielkości skrytki i opcję zmiany pomieszczenia na większe, gdy zajdzie taka potrzeba,
  • bezpieczeństwo – piwnice w blokach mieszkalnych często są narażone na próby włamania, a także zalania czy inne awarie, które pozostają niezauważone przez co najmniej kilka godzin. Przestrzenie w magazynach skrytkowych są stale monitorowane, dlatego Twoje rzeczy pozostają w pełni bezpieczne,
  • dogodną lokalizację – magazyny self-storage znajdują się w dobrze skomunikowanych punktach w większych miastach, co ułatwia odbiór potrzebnych rzeczy.

Przechowywanie ubrań w specjalnym magazynie często jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z piwnicy czy strychów. W takich miejscach odzież jest lepiej chroniona zarówno przed wilgocią, jak i szkodnikami czy ewentualną kradzieżą.

Skrytki są dostępne dla osób mieszkających w dowolnej dzielnicy. Znajdują się w dobrze skomunikowanych punktach na mapie miasta. Często jest to jedyna opcja dla mieszkańców nowoczesnych bloków, w których zamiast komórek lokatorskich buduje się podziemne garaże.

Zobacz inne posty
Więcej
+48 22 716 51 65
Celtic Park Piaseczno - ul. Kineskopowa 1, 05-500 Piaseczno